Žiarovková E27 girlanda

25.05.2017

Žiarovková E27 girlanda

Klasické žiarovkové girlandy opäť v kurze

 

Keď sa vrátime pár rokov do minulosti, svetelná vianočná výzdoba bola robená pomocou klasických žiaroviek. Kým neboli mikrožiarovkové girlandy, používali sa výhradne klasické veľké závitové žiarovky E14 alebo E27. Mestá a obce zdobili stromčeky svojpomocne vyrobenými reťazami z kábla a objímok, ktoré by dnes ani zďaleka nesplnili úradmi stanovené normy. Nostalgicky spomíname na jednoducho vyzdobené stromčeky na námestiach miest a obcí, kde boli použité prevažne zafarbené sklenené banky žiaroviek.

vintage christmas lights

Dnes zažívajú žiarovkové girlandy svoju renesanciu, v obľube sú pre svoju maximálnu spoľahlivosť a univerzálnosť použitia. Klasické sklenené žiarovky nahradili úsporné LEDky s odolnejšou polykarbonátovou bankou. Girlandy s objímkami na žiarovky sú použiteľné po celý rok. V lete môžu zdobiť otvorené priestranstvo pri rôznych príležitostiach, ako sú oslavy, festivaly alebo slávnosti. V zime ich zase stačí zavesiť na vianočný strom a máte takmer dokonalú výzdobu.

V poslednej dobe čoraz častejšie toto osvetlenie nájdeme pod výrazom svetelná vintage girlanda, kde s obľubou toto osvetlenie používajú pri výzdobe svadieb a eventov. Ak máte prevádzku, reštauráciu s otvoreným priestorom, neváhajte a zaobstarajte si toto osvetlenie čo najskôr. Ľudia sa Vám odvďačia pozitívnymi reakciami.

svetla_na_eventvintage_e27

 

N2FiNmVmM