Vážený zákazník. Osobný odber alebo návštevu prevádzky, si dohodnite telefonicky vopred.

Vianočné osvetlenie na dom

Vianočné osvetlenie na rodinný dom

Inšpirujte sa pri výzdobe overenými tipmi. 

Samotná vianočná výzdoba rodinného domu pomocou Vianočného osvetlenia je možná rôznymi spôsobmi. Fantázii sa medze nekladú, ale predstavíme Vám najčastejšie výrobky a ich všestranné použitie

1. Svetelné cencúle

2. Svetelná reťaz girlanda

3. LED závesy a siete

4. Svetelná hadica

5. 3D dekorácie

 Pozrite si krátke video, ako si zavesíte Vianočné osvetlenie na dom alebo chalupu, inštalácia od 4:25 minúty. 

 

 

A aké su možnosti výzdoby? Čítajte ďalej v článku:

Osvetlenie zelene

Osvetlenie zelene

 Najčastejšie používaný spôsob, ako vytvoriť pútavú vianočnú výzdobu Vám ponúkajú rastliny v blízkosti domu. Môžu to byť listnaté aj ihličnaté stromy, alebo len menšie kry. Pre zabezpečenie potrebného množstva vianočného osvetlenia sa bezplatne poraďte s našimi odborníkmi. Na výzdobu vonkajšej zelene sa v drvivej väčšine používa LED svetelná reťaz do exteriéru, interiérové svetielka sú určené len do vnútorného prostredia. Dosť často sa stretávame s rôznymi názvami tohto typu osvetlenia ako sú svetelné girlandy, žiarovky alebo sviečky na stromček.

Pokiaľ chcete vianočné LED osvetlenie domu oživiť, doplňte použité svetelné reťaze o dynamické prvky ako je FLASH efekt, vonkajšie vianočné osvetlenie na dom padajúce cencúle, alebo sneh tzv. SNOWFALL alebo napríklad obľúbený efekt trblietajúcich hviezdičiek.

osvetlenie stromčekov a zelene

 Svetelné cencúle závesy

LED svetelné cencúle

 Kvalitné vonkajšie LED svetelné cencúle najpoužívanejšie Vianočné osvetlenie inštalované priamo na dom. V ponuke sú rôzne veľkosti osvetlenia, či farebné vyhotovenia alebo taká klasika, studené biele, alebo opäť sa vracajúce teplé biele svetlo. Takzvanú svetelnú reťaz cencúľovú je možné prichytávať popod strechu po obvode domu, napríklad na odkvapové žľaby, priamo do omietky alebo do dreva pomocou háčikov. Možnosti uchytávania sa venujeme v tomto článku.

svetelne cencule na dom

 Svetelné reťaze

LED svetelné reťaze

 Chcete zvýrazniť kontúry strechy alebo iné architektonické elementy na Vašej budove? Ideálny a cenovo prijateľný spôsob je Svetelná reťaz s vyššou hustotou LED. V prípade svetelných reťazí tohto typu je ich možné použiť ako alternatívu ku drahším cencúľom. Efekt je síce menší, ale diskrétnejší. Naše výrobky vianočného osvetlenia do vonkajšieho prostredia sú vhodné aj na celoročnú inštaláciu, sú odolné voči vysokým teplotám a UV žiareniu v lete až po silné mrazy, dažde a iné vplyvy počasia. Svetelnú reťaz použite aj na omotanie stĺpov Vášho domu, vďaka dômyselnému káblovému systému ako Easy Connect , nie je problém skombinovať viacej prvkov osvetlenia na jednu pripojovaciu vidlicu.

LEED reťaz na dome

LED závesy

LED svetelné závesy

 Svetelné závesy preferujú klienti ako vianočné osvetlenie na balkón, do vnútorných okien alebo len spustia svetlá po fasáde. Toto vianočné osvetlenie je veľmi pútavé, výrazne viditeľné avšak vďaka veľkému počtu LED a káblov aj drahšie. Uchytenie LED závesu na balkón je veľmi jednoduché, takmer vždy si poradíte s viazacími plastovými páskami. V prípade montáže interiérových závesov, využite napríklad garniže.

LED záves na balkón

Svetelné hadice

LED hadice trubice

 LED svetelná hadica je pomerne častým zjavom vianočného osvetlenia v našich uliciach.

Označovaná aj ako svetelná trubica, svetelný had či LED kábel. Montáž hadice je veľmi jednoduchá. Mnohí ju pripevňujú na odkvapové žľaby pod strechou, prípadne montážnymi klipmi, skrutkami, klincami do drevených výklenkov striech. Tieto uvedené spôsoby sú síce menej náročné na čas a financie, ale znižujú estetiku a životnosť celej realizácie projektu. Svetelné káble majú nežiaducu schopnosť, pri zmenách teploty, meniť tvar. Pri vysokých teplotách sa svetelný had rozpína, pri nízkych zasa zmenšuje. Postupne dochádza k deformácií vytvorených liniek, vznikajú previsy a poruchy. Zabrániť týmto nežiadúcim vlastnostiam sa dá použitím špeciálnej lišty (Nájdete ju TU), ktorá Vám umožní vytvoriť dokonale rovné línie na fasáde Vášho domu a drží svetelnú hadicu pevne zafixovanú bez možnosti deformácie. Lišta je z priehľadného PET materiálu, má zvýšenú UV odolnosť, vďaka čomu môže byť instalovaná celoročne. Odporúčame ju lepiť, alebo priskrutkovať v závislosti o typu povrchu. Odmenou za Vašu investíciu bude dokonalá výzdoba s vysokou spoľahlivosťou sbňvetelného hada.

Najlacnejšie LED hadice za ceny 2,50 a vyššie sú doslova vyhodené peniaze, Váš čas a práca. …....

LED hadica na dom

 Samostatné 3D dekorácie

LED 3D dekorácie

 Jedinečný bezstarostný spôsob výzdoby pomocou hotových 3D vianočných dekorácií. Jednoduchý spôsob inštalácie pomocou ukotvenia k zemi, alebo závesným spôsobom. Naše 3D vianočné osvetlenie vonkajšie je hliníkovej konštrukcie, takže korózia nehrozí. V ponuke máme množstvo 3D stromov, LED svietiace gule, 3D svietiace soby a rôzne postavičky. 3D dekorácie sú na objednávku, čas výroby je 2-3 týždne.

3D dekorácie vianočné LED