KONTAKTY

DECOR FACTORY s.r.o.
Stará Vajnorská 3022/37
83104 Bratislava
tel: 0948 221 998
napíšte nám
info@decorfactory.sk

NOVINKY

arr3Doprava a platba  Znížili sme ceny prepravy!        Kuriér stojí namiesto doterajších 8€ len 6€      ... arr3Vianočná predajňaVianočné osvetlenie Bratislava - predajňa   Naše produkty si odteraz môžete vyskúšať a vyzdvihnúť... arr3Český E-SHOP www.svetelnyretez.cz  Česká jazyková mutace e-shopu www.svetelnyretez.cz s vybraným zbožím. Nakupujte rychleji...

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 360,00 €
Skladom

TOVAR V AKCII

naša cena 280,00 €
Na objednávku
naša cena 360,00 €
Skladom
naša cena 39,20 €
Skladom

AKO NA TO » Vianočné osvetlenie pre obce
Ako osvetliť Vašu obec alebo mesto

 

 Vianočné osvetlenie pre obce a mestá

 

Vyzdobiť verejné priestranstvá je povinnosťou každého dobrého zvoleného zástupcu mesta či obce. Zdobíme z úcty k tradíciám a Vianočným sviatkom, no najmä aby sme potešili tých najmenších. S našou pomocou vytvoríte očarujúcu svetelnú výzdobu aj v obmedzenom rozpočte. V nasledujúcich riadkoch Vám poradíme ako vytvoriť efektívnu svetelnú výzdobu a predstavíme novinky pre rok 2017.

 

Vianočný stromček

Svetelné dekory na stĺpy a zavesenie

Vianočné osvetlenie na budovy samosprávy

Svetelná výzdoba zelene a parkov

Samostatne stojace 3D dekorácie

Obnova repasovaním starého osvetlenia

 

 

Základom každej výzdoby v meste alebo obci je vždy Vianočný stromček. Dôležité je vybrať pekný a súmerný živý strom, pretože osvetlenie bude kopírovať jeho tvar. Výška stromu by mala byť minimálne od 4m do maximálne 10 metrov. Dôležitejšia je kvalita ako kvantita. Platí pravidlo, čím väčší strom, tým je náročnejší na vyzdobenie. Radšej menší husto vyzdobený krásny smrek, ako riedko vyzdobená obrovská jedľa. Kým 5m strom vyzdobíte aj so 100m svetelných reťazí, na takom 15m bude aj 600m vyzerať zle a málo.

 Vianočný stromček mesto obec

Ako vyzdobiť Vianočný strom:

 

Na výzdobu Vianočného stromu používame najčastejšie LED svetelnú reťaz, nazývanú aj svetelná girlanda alebo LED šnúra. Odporúčame sa o správnej dĺžke pred nákupom poradiť, stačí nám poslať fotku a približnú výšku. Svetelná reťaz s LED diódami sa predáva v profesionálnom prevedení s masívnym gumeným káblom a vodeodolnými spájacími konektormi. V praxi viete na jednu vidlicu pospájať 200m svetelných reťazí za sebou.

 

Veľmi obľúbenou svetelnou dekoráciou na vianočný strom je aj girlanda s objímkami na klasické žiarovky. Okrem svojej maximálnej odolnosti voči poveternostným vplyvom a mechanickému poškodeniu, má výhodu výraznejších svetelných bodov, ako obyčajná svetelná šnúra. Obidve však môžete skombinovať. Dostupné sú LED žiarovky so závitom E27 alebo bajonetom B22. Výhodou oproti klasickým žiarovkám je najmä polykarbonátový obal banky oproti klasickému sklu. Navyše kým jedna LED žiarovka spotrebuje maximálne 1,2W staré typy žiaroviek mali minimálne 15W. Pri počte sto a viac kusov sa bavíme o kilowattoch a stovkách € navyše za zvýšenú spotrebu.

 

Na vrcholec stromu odporúčame použiť svetelnú dekoráciu v tvare hviezdy alebo vločky. Malé svetelné dekory sa môžu použiť na výzdobu celého stromu. Pre náročnejšiu výzdobu odporúčame doplniť výzdobu dynamickým osvetlením v podobe efektu padajúci sneh alebo trblietajúcich hviezdčiek.

 

Svetelne dekory

 

Druhým najčastejším spôsobom výzdoby verejného priestoru je Vianočné osvetlenie na stĺpy, alebo voľné zavesenie do priestoru, takzvané svetelné dekory. Výhodou je tvarová stálosť výzdoby, nenáročná inštalácia a jednoduchý servis. Konštrukcia je zväčša z hliníka, no menšie varianty môžu byť z pozinkovanej ocele. Aby vianočné osvetlenie na stĺpy bolo viditeľné a citeľne dotváralo Vianočnú atmosféru, malo by mať výšku aspoň 1,5m. Minimálne aspoň 1,2m, menšie ozdoby sa stratia pod svetelných zdrojom verejného osvetlenia. Kým v minulosti boli dekory len z obyčajných ohýbaných svetelných trubíc, dnes máme v ponuke kombinácie LED hadíc a špeciálnych reťazí s vysokým počtom LED.

LED motív na stĺp dekor

Svetelné motívy na zavesenie sú často umiestňované nad hlavné ulice miest a obcí. Široké sú minimálne 4m a vysoké do 1,5m. Ich nevýhodou je cena, ktorá neraz prekročí tisíc €. Lacnejšou alternatívou sú naše prevesy ICICLE, šíroké 6m a výškou 1m. Veľkou výhodou je ich nenáročné skladovanie, vysoká životnosť, nižšia hmotnosť a hlavne efekt aj dennej výzdoby vďaka zelenej čečine a plastovým ozdobám.

 

Vianocne_svetla_na_budovu

 

Dotvorenie výzdoby verejného priestoru je možné zabezpečiť aj výzdobou na dôležitých budovách v správe obcí a miest. Nielen úrady, ale aj zvonice, školy a škôlky, či kostoly je možné dekoratívne osvetliť. Vianočné osvetlenie sa používa na zavesenie popod strechu, do okien, na balkóny, alebo na stĺpy budovy. Pri výzdobe budovy sa nechajte inšpirovať podobne ako pri výzdobe domu (článok tu).Vianočné osvetlenie na budovy samosprávy

Osvetlenie vianočné obce mestá

Vianočné osvetlenie na budovách je investične nenáročné a dokáže vytvoriť dokonalú vianočnú atmosféru.

Vianocne osvetlenie na stromy 

Veľmi efektívna metóda Vianočnej svetelnej výzdoby spočíva vo výzdobe zelene na verejných priestranstvách. Najčastejšie na námestiach, parkoch či pri významných budovách alebo pamiatkach. Okrem ihličnatých stromčekov, môžete vyzdobiť aj tie listnaté omotaním svetelnej reťaze okolo konárov a kmeňa. Pomocou LED svetelnej reťaze vyzdobte aj drobnú zeleň, menšie listnaté stromy a ihličnany. Svetelná výzdoba zelene a parkov

Slávnostná výzdoba stromček mesto

Do korún stromu môžete zavesiť dynamické osvetlenie s efektom sneženia, alebo trblietajúcich hviezd. Pekným efektom je spustiť 4-6 Svetelných LED reťazí, zvislo z koruny stromu dole ku kmeňu.

 

3D dekory

 

V sekcii 3D svetelné dekorácie nájdete bohatý výber samostatne stojacich vonkajších dekorácií. Dotvárajú efekt luxusnej výzdoby na tých najdôležitejších miestach. Obľúbené sú 3D dekorácie v podobe zvieratiek, postavičiek, anjelov. Často používanou je guľa, v rôznych veľkostiach a prevedeniach. Najdeme však aj podoby 3D fontánky, vianočných gulí či obrovských prechodových dekorácií. V našej ponuke nájdete aj veľké kónické vianočné stromy, ktoré máme za najvýhodnejšie ceny na trhu.

3D dekory pre obce a mestá

 

Oprava svetelných dekorov

 

Ak už v minulosti mesto, či obec nakúpilo svetelné dekory a motívy a dnes už nefungujú ako by mali, je možné vymeniť nefunkčné osvetlenie za kvalitné LED hadice. Našim klientom ponúkame možnosť profesionálnej opravy starých dekorácií od všetkých výrobcov, alebo si môžu obnoviť dekorácie svojpomocne. V našej ponuke nájdete vysokokvalitné svetelné hadice s reznou dĺžkou 1m určené špeciálne na opravy a výrobu dekorov.

Ak používate na výzdobu stromu klasické žiarovky, alebo používate dekory so žiarovkami, máme pre Vás výhodnú ponuku v podobe úsporných LED žiaroviek do exteriéru v sade 25ks. Jednoduchou výmenou za staré žiarovky budete mať razom celkom novú spoľahlivú výzdobu. Obnova repasovaním starého osvetlenia

 

 

 

 

MmFmMzM