Vianočné osvetlenie listnatého stromu

06.06.2017

Vianočné osvetlenie listnatého stromu

Docieľte unikátnu Vianočnú výzdobu osvetlením kmeňa stromu. Ako na to, sa dočítate tu.

 

Osvetlenie na kmeň stromu

 

Poradíme Vám, ako docieliť úžasne jednoduchú, ale zato perfektne vyzerajúcu výzdobu pomocou ľubovolne veľkého listnatého stromu.

 

V závislosti od veľkosti stromu sa počíta aj náročnosť inštalácie. Kým je strom maximálne 3-4m vysoký, montáž zvládne aj domáci kutil. Pri väčších stromoch je neraz potrebná horolezecká technika, alebo výšková plošina.

Elektrický prívod umiestnite do koruny stromu. Prívod nezapájajte do elekrickej siete, kým ste na strome! Vyberte si konáre, ktoré chcete omotať svetelnou reťazou a začnite od prívodu. Omotávajte smerom hore po konári raz, maximálne dvakrát a smerom späť ku kmeňu hustejšie každých 15 – 20cm, vždy podľa potreby. Z konára prejdite na kmeň, obtočte ho smerom k nižšiemu konáru a opakujte tento postup až kým neprídete ku najspodnejšiemu. Nakoniec stačí omotať kmeň smerom k zemi a máte Vianočné osvetlenie, ktoré Vám budú široko ďaleko závidieť.

svetelná reťaz ružová  Strom na vianoce LED

 Vianočné sviečky na strom  Výzdoba vianočné svetlá vonkajšie

Potrebná dĺžka svetelnej reťaze je daná veľkosťou stromu, ak si nie ste istý, v pohode nám zavolajte, radi poradíme. Svetelná reťaz by mala byť deliteľná po 4-5m, pracuje sa s menšou oveľa praktickejšie. Nezabúdajte, že strom aj kmeň neustále rastie, preto je potrebné raz za rok osvetlenie uvolniť aby nedošlo k potrhaniu káblov.

 

Komu sa nechce zdobiť, môže si zaobstarať už hotový 3D hliníkový strom do veľkosti 5,5m 

 3D LED tree 5m

NDU2Mzc4N