Vianočné osvetlenie na stromček vonkajšie

 

       Základným prvkom pri vianočnej výzdobe je vianočný stromček. Vybrať správne vianočné osvetlenie na stromček je často náročná úloha. Najmä vtedy ak chcete pútavú a kvalitnú výzdobu. Sme špecialisti na výzdobu Vianočných stromov v exteriéri a na verejných miestach. Preto Vám vieme poradiť potrebné množstvo osvetlenia na Váš strom.

 

Osvetlenie na stromček môže byť z viacerých prvkov:

SVETELNÁ REŤAZ NA LED ŽIAROVKY E27 

LED SVETELNÉ REŤAZE

EFEKTY SNEŽENIA A TRBLIETANIA

SVETELNÉ MOTÍVY A VLOČKY

 

 Na výzdobu vianočného stromčeka sa používajú predovšetkým svetelné reťaze, mnoho ľudí má zaužívané volať ich sviečky na stromček, alebo žiarovky. V závislosti od toho, či je strom vonku alebo v interéri, používame svetelné reťaze (sviečky) s rôznym stupňom ochrany - takzvaným krytím. Stupeň krytia je odolnosť elektrospotrebiča voči vniknutiu cudzieho telesa či vniknutiu kvapalín. Vyjadruje sa v tzv. IP kóde. Kód tvoria 2 cifry: prvá udáva ochranu pred nebezpečným dotykom a pred vniknutím cudzích predmetov, druhá stupeň krytia pred vniknutím vody. Maximálny možný stupeň krytia je IP68. Pri vianočnom osvetlení nie len na stromček, ale všeobecne platí, že IP20  je určené do interiéru a nemá ochranu voči vode. IP44, má ochranu proti striekajúcej vode, napríklad voči dažďu.

 Na vianočnú výzdobu stromčeka v exteriéri, používajte výhradne svetelné reťaze s gumovým káblom. Guma má väčšiu tepelnú odolnosť ako plast, zaručuje vysokú spoľahlivosť produktu. Oporúčame kvôli spotrebe používať LED výrobky.

Často kladená otázka, koľko potrebujem metrov svetelných reťazí na vianočný strom? Všetko záleží od spôsobu, akým na stromček umiestnime reťaze.

 

VIANOČNÉ OSVETLENIE NA STROMČEK:

 

1. Stromček je zdobený vertikálne zhora-nadol a naopak po celom obvode

2. Stromček je zdobený horizontálnym omotaním od vrcholca až po spodné konáre

3. Stromček je zdobený postupným omotaním všetkých vetvičiek

 

vertical-vianocn-stromcek horizont-vianocn-stromcek omotavanie-vianocn-stromcek

Na pomoc pri výbere dĺžky svetelných reťazí na vianočný strom Vám poslúži táto tabuľka:

vianocne-osvetlenie-na-stromcek-dlzka

 

Potrebná dĺžka pri použití klasických žiarovkových reťazí na vianočnom stromčeku.

 

Girlanda E27 a B22 optimal

 

Omotávanie konárov listnatého stromu s použitím svetelnej reťaze:

 

strom listnatý