KONTAKTY

DECOR FACTORY s.r.o.
Stará Vajnorská 3022/37
83104 Bratislava
tel: 0948 221 998
napíšte nám
info@decorfactory.sk

NOVINKY

arr3Doprava a platba  Znížili sme ceny prepravy!        Kuriér stojí namiesto doterajších 8€ len 6€      ... arr3Vianočná predajňaVianočné osvetlenie Bratislava - predajňa   Naše produkty si odteraz môžete vyskúšať a vyzdvihnúť... arr3Český E-SHOP www.svetelnyretez.cz  Česká jazyková mutace e-shopu www.svetelnyretez.cz s vybraným zbožím. Nakupujte rychleji...

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 360,00 €
Skladom

TOVAR V AKCII

naša cena 249,00 €
Skladom
naša cena 39,20 €
Skladom
naša cena 360,00 €
Skladom

AKO NA TO » Osvetlenie na stromček
Vianočné osvetlenie na stromček vonkajšie

 Vianočné osvetlenie na stromček vonkajšie

       Základným prvkom pri vianočnej výzdobe je vianočný stromček. Vybrať správne vianočné osvetlenie na stromček je často náročná úloha. Najmä vtedy ak chcete pútavú a kvalitnú výzdobu. Sme špecialisti na výzdobu Vianočných stromov v exteriéri a na verejných miestach. Preto Vám vieme poradiť potrebné množstvo osvetlenia na Váš strom.

 

Osvetlenie na stromček môže byť z viacerých prvkov:

Svetelná reťaz na LED žiarovky E27 

LED svetelné reťaze

Efekty sneženia a trblietania

Svetelné motívy a vločky

 

Na výzdobu stromu sa používajú predovšetkým svetelné reťaze, mnoho ľudí má zaužívané volať sviečky na stromček, alebo žiarovky. V závislosti od toho, či je strom vonku alebo v interéri, používame svetelné reťaze (sviečky) s rôznym stupňom ochrany - takzvaným krytím. Stupeň krytia je odolnosť elektrospotrebiča voči vniknutiu cudzieho telesa či vniknutiu kvapalín. Vyjadruje sa v tzv. IP kóde. Kód tvoria 2 cifry: prvá udáva ochranu pred nebezpečným dotykom a pred vniknutím cudzích predmetov, druhá stupeň krytia pred vniknutím vody. Maximálny možný stupeň krytia je IP68. Pri vianočnom osvetlení IP20 znamená, že je určené do interiéru a nemá ochranu proti vode. IP44, má ochranu proti striekajúcej vode, napríklad voči dažďu.

Na vianočnú výzdobu stromčeka v exteriéri, používajte výhradne svetelné reťaze s gumovým káblom. Guma má väčšiu tepelnú odolnosť ako plast, zaručuje vysokú spoľahlivosť produktu. Oporúčame kvôli spotrebe používať LED výrobky.

Často kladená otázka, koľko potrebujem metrov svetelných reťazí na vianočný strom? Všetko záleží od spôsobu, akým na stromček umiestnime reťaze.

 

Vianočné osvetlenie na stromček:

 

1. Stromček je zdobený vertikálne zhora-nadol a naopak po celom obvode

2. Stromček je zdobený horizontálnym omotaním od vrcholca až po spodné konáre

3. Stromček je zdobený postupným omotaním všetkých vetvičiek

 

vertical Hroizontal Omotávanie

Na pomoc pri výbere dĺžky svetelných reťazí na vianočný strom Vám poslúži táto tabuľka:

 

Potrebná dĺžka pri použití klasických žiarovkových reťazí 

 

 

Omotávanie konárov listnatého stromu s použitím svetelnej reťaze:

 

Výzdoba stromu

 

 

ZDU3NTc4N